Opinie o Nas

 

 

Odlewnia żeliwa Morsø Jernstøber sięga swoją historią do roku 1853, niemal od 160 lat produkuje w swojej odlewni żeliwa wysokiej klasy urządzenia grzewcze oraz naczynia do gotowania,  na początku swojej działalności skupiała się na oknach, narzędziach a w latach późniejszych naczyniach żeliwnych takich jak patelnie, garnki rondle. Firma Morso produkowała piece, kaloryfery, garnki na dwór królewski w rodzinnej Danii, z czasem zaczęła dostarczać piece, grzejniki do szkół, kościołów, kolei w całej Skandynawii.

 

Duński design zachwyca świat od wielu lat. Dzięki charakterystycznemu dla Danii stylowi, architekci i projektanci tego kraju sprawili, że duński design stał się prawdziwym trendem.

Kwintesencja pieca opalanego drewnem zawsze była wykonana z żeliwa i nadal jest najlepszym materiałem na piec.

Morso produkuje ponadczasowe, skuteczne, przytulne piece żeliwne z wysokiej klasy żeliwa.
Morso nie spawa swoich pieców (bo to by je osłabiło). Łączy je za pomocą ceramicznych rzemieni i śrub,aby  piec zawsze miał idealne uszczelnienie.
Żeliwo jest bardzo odporne na przepalenie, więc ściany pieca nie zostaną uszkodzone przez ciepło.

Morsø - Piece opalane drewnem
Jakość powietrza jest dla nas ważna i staramy się zapewnić Ci najwyższą jakość. Nasze ciągłe badania i innowacje są jednymi z najbardziej wydajnych pieców opalanych drewnem na świecie, co czyni je odpowiedzialnym źródłem ciepła.
Piece na drewno Morsø spełniają jedne z najsurowszych norm środowiskowych, w tym Nordic Swan Eco Label. Możesz być również pewien, że znajdują się w czołówce standardów EcoDesign 2022, które zostały ostatnio omówione w prasie brytyjskiej.Wyraźnie obniżyliśmy emisję cząstek do absolutnego minimum, stosując wyrafinowaną technologię spalania wraz z zaawansowanym systemem oczyszczania.


Produkujemy również dużą liczbę pieców, które można obecnie zamontować w obszarach wolnych od dymu w Wielkiej Brytanii. Zapewniają czyste spalanie przy bardzo niskiej emisji.
Dzięki dalszym badaniom i innowacjom produktowym, Morsø będzie nadal zapewniać ciepło i komfort domom, oraz być producentem przyjaznym dla środowiska.

Piece opalane drewnem poruszają kwestię globalnego ocieplenia: emitują dwutlenek węgla (CO2), więc czy są szkodliwe dla środowiska? W rzeczywistości najbardziej wydajne piece opalane drewnem są neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Z pewnością są bardziej wydajne niż spalanie gazu lub węgla.

Nowoczesne piece Morsø, jeśli są właściwie stosowane, należą do najbardziej wydajnych pieców opalanych drewnem na świecie. I możemy to udowodnić. Wyraźnie zmniejszyliśmy emisję cząstek do absolutnego minimum, stosując wyrafinowaną technologię spalania i zaawansowane systemy oczyszczania.

Piece opalane drewnem, zatwierdzone przez DEFRA, do użytku w strefach wolnych od dymu. Przestrzegają surowych wymagań ustawy o czystym powietrzu z 1993 roku.

Piece na drewno Morsø spełniają jedne z najsurowszych standardów ochrony środowiska na świecie. W szczególności spełniają norweską normę NS 3058/3059, która określa surowe wymagania dotyczące minimalizacji emisji cząstek.

Większość pieców opalanych drewnem Morsø posiada certyfikat Nordic Swan Eco-label. Podkreśla to nie tylko minimalny wpływ pieca na środowisko, ale także minimalny wpływ na środowisko wywołany faktyczną produkcją i opakowaniem.
 

Nasze piece są również testowane pod kątem niskiej emisji cząstek w USA i Austrii.

Wszystkie nasze piece opalane drewnem są zgodne z normą europejską EN 13 240, co oznacza, że posiadają znak CE.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier - przedpłata) już od 1 000,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl