Opinie o Nas

Piecyk HITZE SIGA

„02_SIGA_lewa_plus.png-kopija.png
 • nowość
Wysyłka w: w magazynie / "od ręki"
Cena: 7 666,00 zł 7666.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Piec wolnostojący SIGA to nowoczesny, narożny kominek na drewno, posiadający ponadprzeciętne parametry emisyjno energetyczne. Wysoka sprawność cieplna pieca wynosząca 84%, to zasługa przemyślanej konstrukcji i umiejętnego napowietrzenia paleniska. Koza wolnostojąca SIGA w całości została wykonana z wysokogatunkowej blachy kotłowej, co zwiększa jej odporność na wahania temperatur i wydłuża żywotność kominka. SIGA posiada szczelną komorę spalania i króciec umożliwiający doprowadzenie do jej paleniska powietrza z zewnątrz, co pozwala na użytkowanie jej w domach z wentylacją mechaniczną.

Nowoczesny, stalowy kominek wolnostojący SIGA, to smukła konstrukcja posiadająca ponadczasową stylistykę opartą o prostokątne kształty. Jest to piec na drewno, który został wyposażony w narożne, wysokie drzwiczki zapewniające atrakcyjną wizję ognia.

SIGA posiada trzystopniowy system dopowietrzenia paleniska, regulowany za pośrednictwem pojedynczej dźwigni umieszczonej bezpośrednio pod drzwiczkami. Kominek wolnostojący w standardzie wyposażony jest w dopalacz spalin i kurtynę powietrzną, eliminujący emisję tlenku węgla, czy pyłów do minimum.

Piec wolnostojący posiada żeliwny demontowalny ruszt z popielnikiem o zwiększonej objętości. Komora spalania pieca oraz umieszczony bezpośrednio nad nią deflektor, został wykonany z ACCUCERAM, czyli autorskiego materiału akumulacyjnego stosowanego we wszystkich urządzeniach marki HITZE. Kominek nad komorą spalania posiada wymiennik wyposażony w stalowe opłomki, intensyfikujące odbiór ciepła ze spalin i przekazywanie go do pomieszczenie, w którym koza została zainstalowana. Aby dodatkowo wydłużyć drogę spalin przed wylotem z kominka zainstalowano dodatkowy, stalowy ogranicznik.

Kominek wolnostojący SIGA posiada konstrukcję umożliwiającą wyprowadzenie spalin zarówno przez górną jak i boczne ściany pieca. W zależności od potrzeb osłony tylne kominka mogą być ze sobą zamieniane. Drzwiczki w które wyposażona jest koza, posiadają przeszklenie wykonane z obustronnie polerowanej, japońskiej ceramiki kominkowej, wytrzymującej temperaturę do 800°C. Konstrukcja drzwiczek kominkowych oparta jest o specjalnie ukształtowany profil i blachę kotłową, co zapewnia im wymaganą sztywność i wytrzymałość na wysokie temperatury.

SIGA to nowoczesny, narożny piec wolnostojący, spełniający wymagania zawarte w BlmSchV II, 15a B-VG i Ekoprojekt. Kominek na drewno posiada wysoką sprawność i niską emisję, a jego zakres obciążenia cieplnego wynosi od 3 do 8,5 kW.

 

Najważniejsze cechy:

 • Narożne drzwiczki wyposażone w japońską ceramikę kominkową, przeznaczoną do pracy w temperaturach do 800°C.
 • Ramka ozdobna typu DECOR.
 • Kominek wolnostojący posiada demontowalny ruszt żeliwny i wyjmowany popielnik o powiększonej objętości.
 • Regulacja dopowietrzenia paleniska w wykorzystaniem pojedynczej przepustnicy.
 • Konstrukcja umożliwiająca wyprowadzenie spalin zarówno przez górną jak i boczne ściany pieca.
 • Konstrukcja pieca wykonana ze stali kotłowej P265GH.
 • Dodatkowy stalowy ogranicznik spalin zastosowany na wylocie z kominka.
 • Opłomki umieszczone w wymienniku nad komorą spalania.
 • Piec jest przeznaczony do rekuperacji (posiada króciec dolotowy świeżego powietrza).
 • Kominek wolnostojący został wyposażony w kierownicę powietrza.
 • Ekologiczne spalanie.
 • Deflektor wraz z wyłożeniem paleniska został wykonany z materiału ACCUCERAM.
 • Piec wolnostojący SIGA w całości został wykonany w oparciu o zaawansowane maszyny sterowane numerycznie takie jak: Laser 2D, Laser 3D, prasy krawędziowe, roboty spawalnicze.
 • Kominek wolnostojący spełnia wymagania zawarte w BlmSchV II (Niemcy), 15a B-VG (Austria) i Ekoprojekt (Polska i Europa).
Klasa energetyczna A+
Moc nominalna (kW) 6,5
Zakres obciążenia grzewczego (kW) 3-8,5
Sprawność cieplna (%) 84%
Emisja CO przy 13% O2 (g/m³) 0,948
Emisja pyłków (g/m³) 0,026
Średnie zużycie paliwa (kg/h) 1,86
Wymiary szyby (mm) 381x530x381
Średnica czopucha (mm) 150
Średnica dolotu (mm) 123
Waga (kg) 179
Współczynnik efektywności 111,8

 

Dane techniczne

Klasa Energetyczna A +
Ilość kW 6
Płaszcz wodny Nie
Dolot powietrza z zewnątrz Tak
Wykończenie stal
DGP Nie
Opał drewno
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Wysyłka kurierem) już od 1 500,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl