Opinie o Nas

Piecyk na pellet z płaszczem wodnym Tuga 17kW

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: w magazynie / "od ręki"
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 12 790,00 zł

Cena regularna:

12790.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.8
Producent: CAMINETTI MONTEGRAPPA
Kod produktu: 814B-428D0_20191127121215

Opis

Caminetti Montegrappa TUGA – piecyk na pellet z płaszczem wodnym do instalacji centralnego ogrzewania

Caminetti Montegrappa TUGA to nowoczesny piecyk na pellet z płaszczem wodnym, który został zaprojektowany z myślą o efektywnym zasilaniu instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki wysokiej sprawności oraz mocy grzewczej urządzenie doskonale sprawdza się jako główne źródło ciepła w domach jednorodzinnych i większych mieszkaniach, zapewniając komfort cieplny oraz niskie koszty eksploatacji.

Model TUGA łączy nowoczesną automatykę, wysokiej jakości materiały oraz eleganckie wzornictwo. Duże przeszklone drzwiczki pozwalają podziwiać naturalny ogień, natomiast wydajny płaszcz wodny przekazuje większość wyprodukowanej energii do instalacji CO. To rozwiązanie dla osób, które chcą ogrzewać cały budynek przy wykorzystaniu ekologicznego paliwa, jakim jest pellet drzewny.

Efektywne ogrzewanie domu dzięki płaszczowi wodnemu

Największym atutem modelu TUGA jest wydajny płaszcz wodny, który odbiera ciepło z komory spalania i przekazuje je do instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki temu piecyk może współpracować z grzejnikami lub ogrzewaniem podłogowym, zapewniając równomierne ogrzewanie całego budynku.

Moc znamionowa wynosząca 17 kW oraz sprawność na poziomie 92,7% sprawiają, że urządzenie efektywnie wykorzystuje energię zawartą w pellecie, ograniczając zużycie paliwa i koszty ogrzewania.

Komfort użytkowania każdego dnia

Caminetti Montegrappa TUGA został wyposażony w automatyczny system podawania pelletu, który samodzielnie dozuje paliwo do komory spalania. Dzięki temu użytkownik nie musi stale kontrolować pracy urządzenia, a ogrzewanie przebiega w sposób komfortowy i niemal bezobsługowy.

Wbudowany wentylator nadmuchowy pozwala dodatkowo ogrzać pomieszczenie, w którym znajduje się piecyk. Co istotne, jego pracę można wyłączyć, dzięki czemu większość energii kierowana jest do instalacji centralnego ogrzewania.

Nowoczesny design i trwała konstrukcja

Piecyk wykonano z wysokiej jakości stali oraz elementów żeliwnych, które gwarantują odporność na wysokie temperatury i wieloletnią trwałość. Duże przeszklenie drzwiczek eksponuje naturalny płomień, tworząc przyjemną atmosferę w salonie, a elegancka obudowa doskonale komponuje się z nowoczesnymi aranżacjami wnętrz.

Najważniejsze zalety Caminetti Montegrappa TUGA

  • Piecyk na pellet z płaszczem wodnym
  • Moc znamionowa 17 kW
  • Zakres mocy 5,9–16,8 kW
  • Sprawność 92,7%
  • Ogrzewanie instalacji centralnego ogrzewania
  • Duży zbiornik pelletu o pojemności 24 kg
  • Automatyczne podawanie pelletu
  • Duże panoramiczne przeszklenie
  • Wentylator nadmuchowy z możliwością wyłączenia
  • Solidna konstrukcja ze stali i żeliwa
  • Możliwość współpracy z grzejnikami i ogrzewaniem podłogowym
  • Ekologiczne spalanie pelletu
  • Klasa energetyczna A+
  • Spełnia wymagania Ekoprojektu
  • Łatwa obsługa i konserwacja

Dlaczego warto wybrać piecyk na pellet z płaszczem wodnym?

Urządzenia z płaszczem wodnym pozwalają znacznie lepiej wykorzystać energię powstającą podczas spalania pelletu niż tradycyjne piecyki z nadmuchem. Większość ciepła trafia do instalacji CO, dzięki czemu możliwe jest ogrzewanie kilku pomieszczeń jednocześnie, a nawet całego domu.

Pellet jest paliwem odnawialnym o wysokiej wartości opałowej i niskiej emisji zanieczyszczeń. W połączeniu z wysoką sprawnością urządzenia pozwala ograniczyć koszty ogrzewania oraz zmniejszyć wpływ na środowisko.

Zastosowanie

  • Domy jednorodzinne
  • Budynki o powierzchni przekraczającej 100 m²
  • Instalacje centralnego ogrzewania
  • Ogrzewanie grzejnikowe
  • Ogrzewanie podłogowe
  • Nowoczesne budynki mieszkalne
  • Domy modernizowane

Dlaczego warto kupić w Bielsko-Kominki.pl?

W sklepie Bielsko-Kominki.pl oferujemy wyłącznie oryginalne urządzenia renomowanych producentów. Zapewniamy fachowe doradztwo techniczne, pomoc w doborze odpowiedniego pieca do instalacji grzewczej oraz kompleksową obsługę klienta na każdym etapie realizacji zamówienia.

  • Oryginalne produkty Caminetti Montegrappa
  • Profesjonalne doradztwo techniczne
  • Bezpieczne zakupy online
  • Szybka realizacja zamówień
  • Wsparcie przy doborze urządzenia
  • Pomoc posprzedażowa
  • Wieloletnie doświadczenie w branży kominkowej

Specyfikacja techniczna

Producent Caminetti Montegrappa
Model TUGA
Rodzaj urządzenia Piecyk na pellet z płaszczem wodnym
Paliwo Pellet drzewny
Moc znamionowa 17 kW
Zakres mocy 5,9–16,8 kW
Sprawność 92,7%
Pojemność zbiornika pelletu 24 kg
Materiał wykonania Stal / żeliwo
Średnica czopucha Ø 80 mm
Średnica dolotu powietrza Ø 60 mm
Wentylator nadmuchowy Tak (z możliwością wyłączenia)
Klasa energetyczna A+
Ekoprojekt Tak
Wymiary (S × W × G) 540 × 1100 × 540 mm
Waga 156 kg

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Do czego służy płaszcz wodny?

Płaszcz wodny przekazuje energię cieplną z komory spalania do instalacji centralnego ogrzewania, dzięki czemu piecyk może ogrzewać cały budynek, a nie tylko pomieszczenie, w którym został zamontowany.

Czy TUGA może współpracować z ogrzewaniem podłogowym?

Tak. Po odpowiednim zaprojektowaniu instalacji przez wykwalifikowanego instalatora urządzenie może współpracować zarówno z ogrzewaniem podłogowym, jak i grzejnikowym.

Czy wentylator nadmuchowy można wyłączyć?

Tak. Producent przewidział możliwość wyłączenia wentylatora, dzięki czemu większa ilość energii kierowana jest do instalacji wodnej.

Czy urządzenie spełnia wymagania Ekoprojektu?

Tak. Caminetti Montegrappa TUGA spełnia wymagania dyrektywy Ekoprojekt oraz posiada klasę energetyczną A+, potwierdzając wysoką efektywność i niską emisję zanieczyszczeń.

Caminetti Montegrappa TUGA – wydajne ogrzewanie domu z wykorzystaniem pelletu

Caminetti Montegrappa TUGA to nowoczesny piecyk na pellet z płaszczem wodnym, który zapewnia wysoką sprawność, komfortową obsługę oraz możliwość efektywnego ogrzewania całego domu. Solidna konstrukcja, duży zasobnik pelletu, nowoczesna automatyka oraz elegancki wygląd sprawiają, że jest to doskonały wybór dla osób poszukujących ekologicznego i ekonomicznego systemu ogrzewania.

Dane techniczne

Klasa Energetyczna A +
Ilość kW 17
Płaszcz wodny Tak
Dolot powietrza z zewnątrz Tak
Wykończenie stal
DGP Nie
Opał pellet

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Infolinia 734 669 015
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl